top of page

PROČ SE NAHRÁVAT

Side%20on%20a%20shot%20of%20a%20podcasti

Nahrávání jako zpětná vazba

Zpětná vazba je pro výuku zpěvu nesmírně důležitá – a to jak od učitele, tak od poslechu sebe samých.

Nabízím proto možnost pracovní nahrávky přímo na lekci, která Vám poskytne výborný materiál na domácí trénink.

Nahrávání jako výsledek

Pro ty, kteří berou zpěv jako životní cestu, může být profesionální nahrávka důležitý cíl. Pro ostatní to může být zajímavý a konkrétní výsledek jejích práce.

Proto nabízím odbornou pomoc při nahrávání ve studiu.

Čekejte prosím, stránky se načítají...

Nahrávání na lekci

NAHRÁVÁNÍ PŘÍMO NA LEKCI

Při zpěvu na lekcích uslyšíte svůj hlas dvakrát – jednou uvnitř Vašeho těla, kde se tón tvoří, a jednou ušima zvenku, tak jak zní v učebně. Když ale svůj zpěv zaznamenáte, získáte nahrávku, která Vám poskytne další možnosti, jak odhalit chyby a slabá místa.

 

Všimnout si svých nedostatků je nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak se těch nedostatků zbavit a posunout se na vyšší úroveň.

Proto těm z Vás, kteří se necítí nebo nechtějí jít do profesionálního studia, doporučuji vyzkoušet aspoň nahrávaní Vašeho výkonu přímo na lekci

 

Samozřejmě tím, že jde o nahrávaní v domácím prostředí, nesmíte očekávat profesionální mixáž nebo dokonalý zvuk. Nicméně tímto vznikne výborný pracovní materiál na domácí trénink. Chyby, které objevíte, pak můžete v klidu doma opravit.

Nahrávání v učebně může být taky mezikrokem, který Vás postrčí směrem k nahrávání v opravdovém profesionálním studiu.

Navíc se nahrávání na lekci bere jako součást lekce, a proto neplatíte nic navíc.

Pro Vaši představu toho, jak může nahrávání na lekci znít, si můžete poslechnout pár ukázkových nahrávek (načítaní může chvíli trvat):

Nahrávání ve studiu

NAHRÁVÁNÍ VE STUDIU

Kromě nahrávání v učebně nabízím také odbornou pomoc při nahrávání ve studiu. Díky nahrávání ve studiu:
 

  • získáte novou zkušenost, která se naprosto liší od výuky v učebně

  • naučíte se spolupracovat se zvukařem

  • uslyšíte chyby, které při poslechu naživo nebo domácí nahrávky zaniknou

  • dostanete ode mě rady a tipy, jak tyto chyby opravit

  • dostanete zpětnou vazbu během procesu nahrávání i k hotové nahrávce

  • odnesete si profesionální nahrávku, kterou se budete moci pochlubit rodině i přátelům anebo ji využít k vlastní propagaci

​Má spolupráce spočívá v tom, dostat Vás do té správné nálady, navést na atmosféru písně, pomoct Vám se správnou technikou ve výškách nebo s frázováním a rytmem.

Kam do studia

V případě, že chcete jít do nahrávacího studia a ve výběru máte jasno, ráda Vám přijdu při nahrávce písně odborně poradit. Taky se může stát, že žádné nahrávací studio neznáte a nevíte kam se obrátit. Pro tuto možnost jsem Vám domluvila výborného zvukaře Radka Žáka, kterého vřele doporučuji. 

logo text_pruhledne bile.png

Radek Žák je hudební producent a zvukař s dlouholetou praxí. Má zkušenosti s prací s jednotlivci, kterým pomáhá dotvářet aranžmá písní podle jejich potřeb, až ke kapelám, které při nahrávání vede k co nejlepšímu výsledku.

Je zvyklý pracovat v širokém spektru žánrů - od popu až k metalu, a to vše v současném moderním pojetí zvuku. Důležitá je pro něj přátelská atmosféra a porozumění potřeb každého umělce.

Víc informací o Radkovi a jeho práce se dozvíte na stránkách www.radekzakaudio.com, kde si můžete přečíst i reference od různých lidí, kteří s ním spolupracovali.

Radost ze zpěvu

bottom of page