top of page

WORKSHOPY

Workshopy
Image by tribesh kayastha

Workshopy jsou skupinové interaktivní přednášky pro limitovaný počet účastníků. Workshopů se může zúčastnit každý, kdo se chce učit něco nového o zpěvu bez ohledu na to, jestli je nebo není můj student.

 

Hlavní rozdíl mezi workshopem a klasickou přednáškou je v tom, že workshop je zaměřený na teorii s následnou praxí, takže si každý účastník vyzkouší všechny techniky a cvičení, které učím. Zpětnou vazbu dostává okamžitě.

V tomto smyslu se dá považovat workshop za kompromis mezi individuální výukou – kde se učitel soustředí výhradně na jednoho studenta – a hromadnou přednáškou, kde je komunikace mezi lektorem a širším publikem i s individuálním zaměřením na každého účastníka. 

Právě z tohoto důvodu bývá počet účastníků většinou limitovaný. Můžu poskytnout osobní konzultaci každému, kdo bude chtít mou zpětnou vazbu. Konkrétní limit však záleží na prostoru i na obsahu daného workshopu.

Co jsou workshopy?

Workshopy bývají skvělou příležitostí učit se něco nového v příjemném a přátelském prostředí pod mým profesionálním dohledem a ve společnosti dalších lidí, kteří mají stejný zájem jako Vy – a se kterými se můžete vzájemně podpořit.

Učit se spolu má výhodu v tom, že lze sledovat, co ostatní dělají správně a kde naopak dělají chyby, aplikovat to na sobě a tím získat lepší perspektivu.

People giving a high five

Pro ty, kteří uvažují o pravidelné výuce a váhají, jestli do toho jít, může být workshop dobrý způsob, jak zjistit, jestli jim můj přístup k výuce vyhovuje.

 

Workshopy mohou být smysluplná volba i pro ty, kteří nemají možnost nebo zájem chodit na plnohodnotnou výuku, ale chtěli by získat nové znalosti nebo dostat individuální rady.

 

Dokonce i pro ty, kteří na pravidelnou výuku už chodí, mohou být workshopy užitečný doplněk, jelikož se své workshopy vždycky snažím navrhnout tak, aby obsahovaly nějaké nové informace, cvičení nebo tipy pro každého účastníka bez ohledu na úroveň pokročilosti.

Proč chodit na workshopy?

Image by Glen Carrie

Pokud se chcete dozvědět jako první, kdy se plánuje další workshop, doporučuji sledovat profil Studio Hlas Brno na Facebooku, nebo pravidelně kontrolovat tuto stránku. Momentálně není plánovaný žádný workshop, ale další určitě budou.

Tady i na Facebooku budu poskytovat pro každý workshop všechny potřebné informace, včetně ceny, obsahu a místa/času konání.

Na workshopy se můžete přihlásit přes formulář na stránce Přihláška.

Kdy bude další workshop?

9. 7. 2022

„Workshop trochu jinak" - Klavírna Brno, 10:00-15:00

Zpěv není pouze práce s dechem a hlasivkami!
Kromě toho půjde o práci:

 

  • S hrtanem, s patrem a artikulací

  • S nastavením jazyka, rtů 

  • Se svaly opory těla i hlavy

 

Poskytnu osobní konzultaci každému účastníkovi kurzu.

5.-6. 9. 2023

14. 10. 2023

Kurz je velmi podrobný. Týká se všech hlasových kvalit, které si projdeme každou zvlášť. Dozvíte se s čím u zpěvu nebo mluvy pracujete a jak lze jednotlivé části hlasového aparátu ovládat co nejlépe. Půjde o společnou i samostatnou práci v písni.

Seznam workshopů

KONCERTY

Koncerty

31. 8. 2022, Koncert na akci „Roztancujme Karas" - Karáskovo náměstí, Brno

25. 9. 2022, Koncert na akci „Food and fun fest" - Karáskovo náměstí, Brno

6. 12. 2022, Vánoční koncert na náměstí Svobody  - Náměstí Svobody, Brno

14. 5. 2023, Koncert na akci „RODIČÁK - Festival pro celou rodinu" - Karáskovo náměstí, Brno