top of page

REFERENCE

Image by Panos Sakalakis

Čekejte prosím, stránky se načítají...

Hlas mých studentů je mým zrcadlem

Tak jako mí studenti chtějí slyšet zpětnou vazbu na jejich výkony, i já se ráda dozvím, jak se jim výuka líbí.

Jejich názor mě inspiruje k tomu, abych se já sama zlepšovala.

Klára Knotová

"K Janči jsem začala chodit začátkem minulého roku (2019), kvůli nedomykavosti hlasivek. Tou dobou jsem již navštěvovala sbor, ale má pěvecká technika byla opravdu mizerná.

 

Jakmile jsem však začala navštěvovat Jančiny hodiny, naučila mě správně používat svůj hlas, abych se mohla věnovat zpěvu a zároveň si tím neubližovala. Janča je skvělá učitelka a taky kamarádka, vždycky ví co je pro mě nejlepší a navede mě k tomu, abych si na to přišla sama.

Naučila mě pravidelně trénovat a zpěv se tak stal mou každodenní zábavou. Také jsme často trénovaly dech na výdrž z čímž se snažím vypořádat doteď a myslím, že jsem na dobré cestě. Nakonec Ti chci Jani hrozně poděkovat za čas, který jsi mi věnovala a za tvou trpělivost. Naučila jsi mě, že můžu dělat cokoliv budu chtít, stačí si jen věřit a pořádně na sobě zapracovat. Děkuji. Mám tě moc ráda."

Tomáš Klíma

"Janča mě učí zpívat už 4 roky a povedlo se jí to, v co jsem ani nedoufal - naučit mě zpívat. Umí se zaměřit na podstatné nedostatky a postupně vylepšit techniku tak, že člověk najednou může zpívat věci, které by ho dřív ani nenapadly.

 

A vzhledem k tomu, že je pořád co zlepšovat, těším se na další společnou spolupráci!"

Timea Šafránková (a maminka)

"Z pohledu studentky můžu říct, že má Janča zlaté srdce. Je vstřícná a má ke studentům individuální přístup podle jejich představ. Je skvělá učitelka a její lekce jsou zábava. Pokud vidí potenciál, dokáže z Vás vymáčknout i to, co jste ani nevěděli, že v sobě máte. Já osobně jsem s ní nad míru spokojená."

Timea

"Janča je nejen skvělá lektorka, která má co předávat, ale pro mou dceru dokázala být i empatický přítel, čehož si velmi cením."

Lea, maminka Timei

Veronika Tišnovská

"Myslela jsem si, že lidi se dělí na ty co umí a ty co neumí zpívat. A tak to možná je, dokud se do vás nepustí Janča a vysvětlí vám co děláte špatně, jak pracovat s tělem a hlasivkami a co trénovat.

 

Rozhodně jsem se díky jejímu profi přístupu posunula o dost dál než jsem si vůbec myslela, že u mě jde.

Lekce jsou navíc zábavné a člověk odchází domů s úsměvem a písničkou na rtech 🙂."

Kateřina Drnovská

"K Janče jsem chodila na hodiny zpěvu odhadem dva roky. Na hodiny jsem se vždy těšila, věděla jsem, že mě čeká usměvavá a sympatická učitelka, která dokáže každou hodinu něčím ozvláštnit. Na hodinách jsem se naučila všechno potřebné - teorii, techniku zpěvu, techniku dechu, různá cvičení, práci s mikrofonem a taky to, jak si rozebrat písničku předtím, než se ji začnu učit, jaké mám možnosti pro nastudování skladby i samotný přednes a sebevědomí při vystupování.

Písničky jsem si mohla vybrat sama, když jsem ale nevěděla, Janča vždycky přišla s nápady, které se hodí pro můj rozsah a hlas. Často jsem si tak troufla i na písničky, které bych si sama nikdy nevybrala a za to jsem moc ráda. Každou skladbu jsme společně probraly do detailů a to od techniky dýchání, přes výraz a barvu až po další podstatné detaily. Věděla jsem, že když po našem rozboru vytáhnu písničku kdekoli na veřejnosti, bude se lidem dobře poslouchat a já si ji sebevědomě užiji. A to mě teď baví.

Vždy se dokázala dobře přizpůsobit i časovým možnostem svých studentů a individuálně přijít s padnoucím rozvrhem výuky.  Upřímně doporučuji hodiny zpěvu u Janči každému, kdo si chce zpěv užívat a posouvat se v něm dále. Pokaždé jsem se na hodinu těšila, moc si ji užila a Janču teď beru, jako svou dobrou kamarádku. Jo, je s ní sranda a ke svým studentům přistupuje opravdu lidsky a přátelsky."

Roman Bartoš

"Na hodinách to bylo vždy super a strašně jsem se těšil. Dalo mi to hodně. Jak po pěvecké stránce, tak po stránce osobní.

 

Vždy se jde naučit něco nového. Když člověk sám chce a má poblíž učitele jako je Jana, zlepšuje se a oba z toho mají radost. Což mohu říct, že jsem měl a mám radost do teď a těším se na další lekce s Janou. Nevím co víc dodat.

Jana mi pomohla zlepšit zpěv a posunout se. Podržela mě i když jsem neměl zrovna dobrou náladu nebo když jsem neměl zrovna lehký den. To vše v jejích hodinách najdete."

Monika Horáková

"Tvoje výuka je naprosto skvělá. Hodně jsem se při tvých hodinách naučila a jsem ráda, že chodím právě k Tobě. Tvé chování i přístup je naprosto skvělý. Takže za sebe moc děkuji."

Hana Brandejsová

"Jsem hrozně ráda, že jsem poznala Janču, skvělou učitelku zpěvu. Umí se vžít do lidí a poradit jim i když se zrovna něco nedaří. Najde vždy nové řešení. Jedná s Vámi na rovinu, což je hodně důležité, že Vás netahá za nos, jak vše děláte dobře i když to tak není. Díky tomu se člověk opravdu zdokonaluje tak, jak má.

 

Také Vám dodá více sebevědomí, tak jako mě. Nevěřila jsem tomu, že bych i já mohla někdy tak dobře zpívat, ale Janča to ve mě cítila, podpořila mě v tom a já to nevzdala. Teď se mi otevírá hlas, který se začíná líbit i mě a jsem se sebou spokojená.

Nikdy toho nebudu litovat, že jsem začala chodit na hodiny zpěvu právě k Janči. Je neskutečné co s Vašim hlasem dokáže."

Jiří Mynář

Lekce zpěvu u Janči jsem začal navštěvovat bez předchozího hudebního vzdělání a bez předchozích zkušeností se zpěvem. Po roku a půl se můj zpěv zlepšil víc, než jsem kdy doufal. Mohl bych tedy skončit, jenže také díky Janě mě zpívání začalo bavit, zjistil jsem, že zpívat se dá mnohem líp, a tak se chci dál zlepšovat.

Všem, kdo o výuce zpěvu uvažují, můžu Janču jako lektorku vřele doporučit. Má přístup, který mi vyhovuje. Je náročná, ale trpělivá. Věří mi víc než já sám sobě a to je hodně motivující. Oceňuji její nápady při výuce. Když mi něco nejde jedním způsobem, vyzkouší jiný a případně další, až najde cestu, kterou dané téma zvládnu.

Jsem rád, že jsem Janču poznal. Její lekce mají přátelskou a uvolněnou atmosféru, přesně takovou, jaká je ona sama.

Tereza Michalíková

"Za tři roky co jsem byla studentkou u Jany jsem se naučila spoustu věcí. Správné dýchací návyky, falzety a snad všechno co o zpěvu můžete vědět.

 

Co mi ale naše hodiny daly, co bylo nad rámec mých očekávání, byla hodina týdně kompletního resetu. Jana dokázala vždy vytvořit příjemné prostředí, ve kterém se pracovalo a učilo jedna báseň."

Elena Lejsková

"Lekce s Jančou jsem si vždycky naplno užila. Když jsem přinesla písničku, o které jsem si myslela, že na ni ještě nemám, ukázala mi, jak se posouvat blíž k cíli.

Vypadá jako něžná nevinná víla, ale dokáže dát člověku do těla a ukázat, že zpěv je pořádná makačka, když se dělá naplno a s nadšením.

Výsledky pak přímo úměrně odpovídají vloženému úsilí. Jako lektorku vřele doporučuji."

Jan Blaška

"Každý z nás určitě slyšel větu, zpívat se může naučit každý. Zprvu jsem o tom pochyboval, ale nedalo mi to a chtěl jsem to na sobě vyzkoušet.

Bez jakýchkoliv zkušeností se zpěvem jsem započal výuku zpěvu u Janči a byl jsem velmi mile překvapen s jakým přátelským a zároveň profesionálním přístupem jsem se setkal. Na hodinách nejenom, že se naučíte zpívat, ale budete vždy odcházet s dobrou náladou."

Petra Horáková

"Janča je empatická lektorka. Se zpíváním jsem začínala před lety u ní a jsem za to ráda.

Člověk z ní cítí, že svou práci miluje a hledá možnosti, jak svým studentům pomoci."

Radek Staňka

Jestli máte rádi svoje hlasivky, tak pozorně čtěte. Kdysi jsem věnoval spoustu hodin zpěvu ve svém pokojíčku a dnes toho lituji. Nikam jsem se neposunul, naučil jsem se akorát pár špatných „technik“ a dnes se těch zlozvyků pracně zbavuji. Janču mi seslalo samo nebe.

 

Má velký cit pro zpívání lehkou technikou a díky tomu vyzpívám, co jsem dříve nevyzpíval. Tzv. se ve vyšších polohách neškrtím, tón má mnohem lepší barvu a nebolí potom v krku. Jančino slůvko „NETLAČ“ má na krk blahodárné účinky Jani díky za trpělivost, kterou se mnou máš!

Lenka Navrátilová

"Prezenční výuka s Jančou je super plná výzev a nových cvičení. Janča se vždy snaží pracovat na zlepšení nedostatků a stejně tak dbá na to, aby jsme si užili v každé hodině dostatek zábavy."

Lukáš Zelníček

"Lekce u Janči je vždy obrovským přínosem. Na lekcích mi zlepšuje nejen kvalitní dechovou oporu a správné rozezpívání, ale i výraz a projev.

 

Učí podle nejnovějších zahraničních technik. Vřele doporučuji."

Nela Měřínská

"Janička... tuto lektorku zpěvu vřele doporučuji. Jsem moc ráda, že jsem ji mohla poznat, je to pokorná a přátelská ženská. Učí techniku zpěvu velmi precizně, dává si záležet na každém detailu a je upřímná, když něco nejde, piluje se tak dlouho, až to jde. Je hodně trpělivá...

 

Pak jsem poznávala pokroky ve zpěvu, když jsem ze začátku neutáhla žádné výšky a myslela jsem, že ač to byl můj sen zpívat líp, že to nedám. Díky Janči jsem to dala a pak čučela, kam až můj hlas došel a jakou barvu začal mít. Poradí, naučí i pochopí.

Když má člověk starosti, na hodině zpěvu s Janičkou si odpočine a úplně zapomene a užije si hodinu naplno... a hlavně důležité je, že ona sama se stále vzdělává aby bylo zpívání ještě propracovanější... některé dechové cvičení mě úplně vyrazily dech, jak dokážou pomoct ve zpěvu..."

Helena Dostálová

"Na zpěv k Janče jsem chodila několik let. Janča tenkrát začínala jako lektorka, takže jsem mohla sledovat, jak do sebe nasává nové a nové informace a ty nám pak předává na hodinách. Janča vždy dávala zpěvu maximum a to samé pak dělá i při výuce. Chápe, že zpěvákem se člověk nestane sladkými řečmi, ale každý se musí sám přičinit. Proto dbá na to, abychom neopomněli zařadit cvičení pro techniku zpěvu a dýchání. Snaží se ale svým studentům tuto část hodiny zpestřit a udělat zajímavou.

Ke svým studentům má otevřený a přátelský přístup. Fungujeme spíše jako kamarádi. Dokáže se naladit na potřeby každého a upravit podle toho lekci. Když jsem zrovna něčím procházela a necítila jsem se dobře, tak jsme třeba malou část hodiny věnovaly meditaci a uklidnění, což mi pomohlo a já pak mohla zpívat naplno. Necítila jsem u ní tlak na výkon, ale mohla jsem zvolnit, když jsem potřebovala. Na druhou stranu se ale snaží člověka motivovat k probuzení jeho vlastní síly a k tomu, aby ze sebe vydal to nejlepší. Ono bez snahy a překonávaní sebe, by se nikdo nikam nepohnul.

To, co jsme se učili v technice zpěvu jsme pak aplikovali v písních a já díky tomu přicházela na to, jak zazpívat složitější pasáže. Janča je optimistka a bojovnice. Věci nehází do outu a nevzdává se, naopak se snaží udělat maximum pro to, aby jimi zdárně prošla a k tomuto přístupu motivuje i své studenty. Má lidský přístup. Chápe, že každý nepotřebuje být superstar a chce zpívat jen proto, že ho to baví. Je zlomová doba a já jsem sama velice zvědavá, jak se budou proměňovat lekce zpěvu s Jančou a kam nás to bude směřovat. Už se moc těším."

Jiří Vítovec

"K Janči na lekce zpěvu jsem chodil velmi rád. Dokázala lehce odhalit moje nedostatky a nasměrovat mě tím správným směrem. Ocenil bych jak její profesionální, tak zejména lidský přístup.

Všem, kdo rádi zpíváte a máte třeba obavy nebo strach zpívat na veřejnosti, lekce Jany vřele doporučuju.

U ní se člověk dokáže lehce uvolnit. Strach a obavy ze zpívání jdou okamžitě stranou."

Soňa Kundová

"Na lekcie spevu s Jankou som sa stále veľmi tešila, vždy som vedela, že môžem čakať príjemnú a uvoľnenú atmosféru a milý, ľudský prístup.

 

Janka je skvelá učiteľka, je vždy ochotná pomôcť, poradiť s každým problémom a povzbudiť. Každá lekcia bola pre mňa ako začiatočníka nesmierne prínosná a motivujúca. V skratke – maximálna spokojnosť, ďakujem."

David Zoula

"Když jsem za Jančou přišel na první lekci, byl jsem poměrně nervozní vzhledem k nepříjemné zkušenosti se zpěvem před blízkou osobou, ale také, jakým způsobem naše lekce budou probíhat.

 

Janča mě překvapila svým srdečným a přátelským přístupem a časem mi pomohla mé obavy odbourat.

Zlepšili jsme dech, techniku, intonaci a s pozitivním přístupem a upřímností mi pomáhala s dalším rozvojem. Pokud máte zájem o hudbu, zpěv a baví Vás to, Janča je lektor, který Vám bude partnerem. Je to cesta seberozvoje, která mě baví a vidím, že s úsilím a nadšením se dostavují výsledky."

Marta Maráková

"Pod křídlo Janči jsem nastoupila jako úplný začátečník, kdy jsem neuměla se svým hlasem a dechem pracovat. Měla jsem obavu, že budu svého učitele štvát, tím jaký jsem začátečník.

 

Janča má neuvěřitelnou trpělivost, empatii, lidský a přitom profesionální přístup k výuce. Vyslechla si moje potřeby a přání a podle toho nastavila výuku.

 

Každou hodinu si velmi užívám, bavím se a přitom se učím a posouvám v práci se svým hlasem. Na Janči velmi oceňuji její pozitivní přístup a  jak dokáže žáka přirozeně vést a radovat se s ním z jeho úspěchů."

Marie Kadlecová

"K Janči jsem chodila na zpěv cca rok a půl a i když jsem si občas zasloužila pohlavek, nikdy to se mnou nevzdala. Má tunu trpělivosti, umí podpořit a nejvíc mě baví její pozitivní přístup. Naučila mě především vnímat a tvořit dynamiku ve zpěvu, což mi do nedávna pekelně chybělo. 

 

Bylo super ji mít, jako učitelku, i jako psychickou podporu. Protože tvorba zdravého sebevědomí je v hudbě stejně důležitá, jako technika.

Těším se, že se za Jančou zase vydám na konzultace. Vřele doporučuji všem!"

Martina Peřestá

"K Janičce jsem začala jezdit asi před třemi lety, protože mě odmalička baví zpívání. Chtěla jsem objevovat další metody zpěvu a jak správně pracovat s hlasem. Na její hodiny jsem se vždy moc těšila a hlavně, Janča je velmi lidská, sympatická, povzbuzující a osůbka se srdíčkem na správném místě."

Jakub Kinlovič 

"Jana je super učiteľka spevu. Absolvoval som s ňou viac než 40 hodín s tým, že som na začiatku bol takmer úplný začiatočník. Už po krátkom čase som videl zlepšenie v intonácii, rozsahu, výdrži v spievaní a celkovom ovládaní hlasu. Už po pol roku som sa nebál vystupovať s vlastnou kapelou, s ktorou hrám dodnes.

 

Hodiny s Janou môžem hodnotiť len pozitívne. Vždy som si ich užil, pretože Jana je schopná nakopnúť človeka, ak sa mu práve nechce alebo nemá dosť energie, správne namotivuje, keď človek netrénuje a všetko, čo učí je sama schopná predviesť. Odporúčam vyskúšať."

Dana Peňázová

"Janča je vynikající „Paní Učitelka“, která v člověku probudí nejen lásku ke zpěvu, ale i sebedůvěru v sebe sama. Za dobu, co jsem se zdokonalovala ve zpěvu pod jejím vedením, jsem se posunula o mnoho tříd výš.

 

Vždy jsem ráda zpívala, dnes ale vnímám hudbu i jinak, jako dobro, které z člověka vychází a o které se může s ostatními podělit. A to právě Janča dělá – sama vynikající zpěvačka - se s námi, žáky, dělí o své nadání, techniky zpěvu a optimismus, kterého má na rozdávání."

Milan Šaffek

"Učitelka zpěvu Jana Eichmeierová mě přesvědčila svojí kvalitou, profesionalitou a lidským přístupem. Její výuka je systematická, je ušita žákovi na míru a směřuje k cíli, kterým je zlepšení žákova pěveckého výkonu. Její lekce se skládají jak z technických cvičení, tak z interpretační části... 

 

Lektorů zpěvu jsem zažil vícero, mám tedy možnost srovnání a mohu říct že výuka u této lektorky mi zatím sedla nejvíc a mohl bych jí každému vřele doporučit..."

Radost ze zpěvu

bottom of page